Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Meelerännakud lapse rõõmuks. FOTOD esitluselt

3. detsembril esitles Salasõna oma neljandat meelerännakute kogumikku. „Lapse rõõmuks“ CD-plaadil kõlavad lihtsad ja lastepärased meditatsioonid ehk rännakud sisemaailma. Plaat on mõeldud koos lapsega kodus kuulamiseks ning õpetajale töövahendiks koolis ja lasteaias.

Fotol vasakult: Kadi Kütt, Jana Reidla, Marina Eberth, Iris Meigas
Salasõna vaimne juht, psühholoog ja terapeut Marina Eberth jagas laste plaadi loomise tagamaid: „Meie varasemate plaatide kuulajad on meilt küsinud, kas me lastele ka meelerännakuid teeme. Tore on teada, et Salasõna täiskasvanutele mõeldud plaadid on emadele-isadele kodus tõhusaks abiliseks laste rahustamisel ja uinutamisel. Hea tagasiside ja päringud väljastpoolt olid meile väga inspireerivad.“
Marina lisas: „Terapeuditöös näeme, et väga paljude probleemide juured peituvad lapsepõlves. Lapseiga on parim aeg, et õppida oma tunnete ja mõtetega hästi hakkama saama. Plaat valmiski eesmärgiga anda vanematele ja õpetajatele üks tõhus abivahend laste arengu toetamiseks. Meie lood juhendavad last iseennast märkama – oma keha kuulama ja tundeid ära tundma. Lapsed muutuvad rahulikuks ja keskendunuks, kui õpetada neid pöörama tähelepanu oma sisemaailmale. Need oskused on otseselt seotud laste tervise ja koolis hakkamasaamisega.“
„Meie meelerännakuid saab laps aktiivselt kaasa teha. Plaadil on 8 erineva vormi ja sisuga lugu. On hea, kui lapsevanemad kuulavad ja teevad lastega koos need lood läbi. Siis nad teavad, millist lugu laps sel hetkel kõige rohkem vajab: ehk on tal vaja rohkem eneseusku, et keerulise olukorraga toime tulla; või on lapse sees mingid tunded, millega ta ei oska midagi peale hakata ja mida ta saab enda seest välja raputada ja tantsida; või on tal hoopis vaja enne uinumist rahuneda,“ selgitas Salasõna loovjuht Kadi Kütt.
 
Ardo Ingar kuulas oma lastega plaadi lugusid ja jagas muljeid: „Laste meelerännakud olid väga põnevad. Näiteks said neist puuloos tammepuud, mille otsas kasvasid õunad. Nende lugude oluline väärtus on selles, et need annavad vanematele mõtteainet põnevateks teemadeks, millest lastega rääkida. Ja selle käigus saab ka elutarkust jagada.
Salasõna lood on heaks inspiratsiooniallikaks. Mul tekkis mitu huvitavat ideed, mida ja kuidas lastega koos luua. Nendes lugudes ei oleks lapsed mitte passiivsed kuulajad, vaid osaleksid jutupulga ringikäimisel loo loomises. Lasteaias ja koolis saab selliseid koosvestmisi korraldada – lastele meeldivad need väga.
Salasõna meelerännakutel on hea mõju ka lapsevanematele. Neid kuulates saab end energiaga tankida või lihtsalt lõõgastuda. Ja kui ise ei jaksa lugu jutustada, siis see plaat teeb töö ära.“
Plaadile kaks lugu kirjutanud lasteaiaõpetaja ja terapeut Merle Esken tegi meelerännakuid läbi oma rühma lastega. Merle on plaadil kõlava ägeda vihatantsu autor ja leiab, et see lugu vajab selgitamist nii lastele kui vanematele. Viha ei peeta üldiselt heaks ega meeldivaks tundeks, kuigi ta on meis kõigis olemas. Tants on turvaline viis viha väljaelamiseks. „Vihatants vajab eelhäälestamist. Lapsed olid alguses üsna nõutud, kui neile vihatantsu tutvustasin. Samas ka väike rõõmuhelk oli silmis justkui küsides, et kas nüüd on siis tõesti see hetk, kus tohib olla vihane. Lastele tants väga meeldis ja nad olid innustunud. Pärast lapsed joonistasid seda, mida nad tundsid ja mis nende vihast sai. Sealt võis välja lugeda, et harjutus oli mõjus.“
Salasõna tänas esitlusel arvukaid koostööpartnereid, kes aitasid kaasa plaadi ilmumisele: Glen Pilvre, Kadi Toom, Priit Pajusaar, Kaido Kodumäe, Merle Esken, Heili Laido, Liisa Koppel ja Kaarel Vahtramäe.
Esitlusel tunnustati hiljuti Laste rõõmu konkursi võitnud Vaikuseminutite algatust, mis sarnaselt Salasõna meelerännakutele pakub lastele lihtsaid harjutusi, mis parandavad keskendumisvõimet ning õpetavad stressi, väsimuse ja emotsioonidega toimetulekut.
Salasõna kinkis hea elu loomise praktikate sarjas ilmunud neli plaatiLoovhariduse kogukonna raamatukokku, mis asub Tallinna Ühisgümnaasiumi ruumides. Plaadid võttis vastu Marit Kuusk. Loovhariduse algatuses osalevate inimeste eesmärgiks on suurendada loovuse osakaalu õppetegevustes ja rikastada seeläbi laste koolipäeva ning tekitada neis õpitavate ainete vastu suuremat huvi.
Kuula laste plaadi lugude katkendeid ja telli „Lapse rõõmuks“.

 

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu