Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Ilmus Salasõna II CD-plaat “Keha kiituseks”

Autor: | 24.04.2013
Märksõnad:

Ilmunud on teine CD-plaat Salasõna loomingulise kollektiivi poolt. Hea elu loomise praktikate sarja plaadil „Keha kiituseks“ kõlavad eestikeelsed juhendatud meditatsioonid. Lugusid saadab eesti autorite helilooming. Plaadi esitlus toimub neljapäeval, 2. mail kell 17.30 Tallinnas Holistilise Teraapia Instituudis.

Salasõna esimene juhendatud meditatsioonidega plaat „Parim päev“ ilmus möödunud aasta novembris ning sai kuulajate poolt väga hea vastuvõtu. See innustas Salasõnalisi ning muusikuid hea elu loomise praktikate sarjaga jätkama.

Aprillis ilmunud plaat kannab nime „Keha kiituseks“. Nagu plaadi nimi ütleb, pühendame sellel plaadil tähelepanu kehale. Igaüks tahab tervet ja kaunist keha. Soovime, et keha teeniks meid hästi ja kaua. Mida me ise saame oma keha heaks ära teha? Arvukate uuringutega on tõestatud, et idamaadest pärinev mediteerimise praktika ehk meele vaigistamine aitab kaasa keha  laastava stressiseisundi leevendamisele. Mediteerimise käigus keha puhkab ja terveneb ning vallanduvad kehale loomuomased heaoluhormoonid. Pärast mediteerimist valitseb kehas rahu, meel on keskendunud ning enesetunne ergas ja rõõmus.

Salasõna plaadil „Keha kiituseks“ kõlavad viis lugu. Juhendatud meditatsioonid viivad kuulaja meelerännakutele, mis aitavad oma keha vajadusi tähele panna, teda hooliva pilguga vaadata ja tervendada. Lisaks meditatsioonidele kõlab plaadil hääle virgutamise harjutus, mida kuulajad saavad kaasa teha.

Meditatsioone saadab spetsiaalselt iga teksti jaoks loodud ambient stiilis muusika, mis järgib loo sisu ja loob meelerännakuks sobiva atmosfääri. Heliloojad Glen Pilvre ja Kadi Toom vahendavad oma muljeid loometööst.

Glen Pilvre: „Nagu alati, algas protsess küllalt tühjast kohast – ega ideed sahtlis oota. Taolises koguses muusikat luues on tunneteskaala väga lai. Silme ees terendav tähtaeg tekitab ühte moodi tunded, kuid loomeprotsessi usaldades saab varem või hiljem mõnel apelsinivärvi motiivil sabast kinni ning see on hoopis teistmoodi tunne.

Selle plaadi puhul on kasutatud küllalt eksootilisi instrumente nagu näiteks gaasiballoon, hangi ja wavedrum’i. Ja kindlasti on muusika loodud eelkõige käsikäes sisuga ehk siis mitte lihtsalt tükk vaikuseasendajat, vaid ikka meelerännakuga koos kulgev helirida.“

Kadi Toom: „Kõik meditatsioonid on lihtsad ja kergelt vastu võetavad ka kiiremates eluhetkedes. Mõnusad, turvalised rännakud, mis aitavad vaadata enda sisse, end rohkem tunnetama õppida. Kuulaja võib end mõnuga usaldada muusika ja sõnade rüppe, lasta end kõigel kaasa viia ning minna argimuredest välja, oma sisemisse majja toimetama. Meelerännakud aitavad tuua energia tagasi koju ning annavad hea tunde, et päeva alustada või toimetustega edasi minna.“

Salasõna on Holistilise Teraapia Instituudi juures tegutsev loominguline kollektiiv. Salasõna liikmed on Marina Paula Eberth, Kadi Kütt, Jana Reidla ja Iris Meigas. Plaadi muusika autorid on Glen Pilvre ja Kadi Toom. Kujunduse teostas loovagentuur Velvet.

Salasõna hea elu loomise praktikate sarja teise plaadi „Keha kiituseks“ esitlus toimub neljapäeval, 2. mail kell 17.30 Holistilise Teraapia Instituudis Tallinnas Pärnu mnt 139C, III korrus. Olete oodatud sündmusest osa saama.

Tutvu lugudega Salasõna e-poes.

Keha kiituseks

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu