Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Salapaik südames

Autor: | 14.12.2015
Märksõnad: ,

Küllap on igal inimesel olnud lapsepõlves mingi salakoht, olgu selleks onn puu otsas, puuriidatagune või trepialune. See on koht, kus laps on saanud end hästi ja kindlalt tunda, lubanud unistustel lennata. Kes on lugenud Mira Lobe „Vanaema õunapuu otsas“, see teab, millest ma räägin. „Niisiis juhtuski, et Andi nüüd õhtupoolikul üksipäini õunapuu otsas istus. Tal oli kena olemine seal üleval oma rohelises peidukohas – kena ja praktiline.“ See on koht, kus kõik on võimalik – purjetamine tormisel merel, ratsutamine metsiku kimliga, tiigrijaht ning klimbisuppi ja limonaadi serveeriv sportauto.

Mina tegin endale oma salapaiga kirjutuslauast. Minu lapsepõlvekodus oli magamistoas kohaliku meistri valmistatud uhke seinakapp, millest käis välja suur kirjutuslaud, mis hommikul nagu laevatrapp alla lasti ja õhtu saabudes tugitoolvooditele ruumi tegemiseks jälle üles tõsteti. Ma laotasin tekid üle kirjutuslaua ja sain nii endale oma koopa, kus veetsin pikki tunde. See oli paik, kus võisin rahus vanematel jalust ära olla, mängida ja unistada või niisama maailma asjade üle mõtiskleda. Aga tuli ka ette, et küürutasin kägaras oma koopas, peidus pahameele ja ebaõigluse eest.

Ma usun, et sellist oma ruumi on ka täiskasvanud inimesele väga vaja. Selleks võib olla oma tuba, nurgake aias või kasvõi ainult tugitool. See on koht, kus sina kehtestad ainuvalitsejana  piirid ja käitumisreeglid. See on koht, kus oled hoitud ja kaitstud, kus saad end väsimuse korral kerra tõmmata ja puhata, aga vahel ka maailma ja inimeste eest peituda.

Kuid mulle tundub, et mitte igaühel pole niisugust päris oma kohta. Vaevalt tuleb see kitsastest elutingimustest, pigem on põhjuseks hirm ilma või välja jääda. Tulemuseks aga on tülpimus ja suhtlemisväsimus. Aga ma räägin sulle ühest toredast võimalusest endale siiski üks salapaik luua. Tee see oma südamesse! Pane silmad kinni ja kujutle, et su südames on üks tuba. Päris sinu oma tuba, kuhu kellelgi teisel pole sinu loata õigust siseneda. Sa avad ukse siis, kui sina tahad, ja kutsud külla vaid need inimesed, keda tõeliselt kohata soovid. Sa saad kujundada oma südametoa just selliseks, nagu kõige julgemates unistustes oled kujutlenud: kasutada enneolematuid värve, laotada riiulitele ilusad nipsasjad, riputada seinale sulle kallite inimeste portreed. Ja mis veel parem – sa võid iga kord, kui kujutluses oma südametuppa sisened, midagi ümber teha, asju lisada või ukse taha tõsta. Lase fantaasial lennata! Ära jäta enne, kui tunned end tõepoolest hubaselt ja kaitstud. Siis leia oma südametoas üks mõnus koht, kus saad istuda või lebada ja lase end lõdvaks! Midagi ei ole vaja teha, kuhugi ei ole kiiret. Kui oled südametoas lihtsalt olemist ja lõõgastumist piisavalt harjutanud, siis tunned rõõmu ja rahulolu oma „kenast ja praktilisest“ uuest pesapaigast, tunned õndsust ise ja endaga olemisest.

Loe ka: Rahuliku südamega stressist vabaks

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu