Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Puust süda

Rahuliku südamega stressist vabaks

Autor: | 25.11.2015
Märksõnad: , , ,

Maailm meie ümber muutub kiiresti ja meil tuleb tormleva eluga kohaneda. On sul mõni hea tööriist, mis siin aitaks? Salasõna on loonud väga lihtsa eestikeelse juhendatud meditatsiooni „Tark süda“, mis aitab sul elutormides rahu säilitada ja stressiga toime tulla.

Südame Matemaatika Instituudi (HeartMath Institute) teadusuuringud näitavad, et südamel on ainulaadne intellekt, mis aitab meil argielu pidevalt muutuvatel maastikel sujuvalt liikuda ning kiirete muutustega kohaneda. Kui sa oskad südame tarkust kasutada, suudad jääda stressirikastes olukordades rahulikuks ja enesekindlaks ning sul on rohkem selgust ja väge.

Pole juhus, et iidsed kultuurid Kreekast Hiinani pidasid südant emotsioonide, vooruste ja tarkuse peamiseks allikaks. Paljude usundite ja vaimsete traditsioonide järgi on südames hinge asukoht ning teerada kõrgema mina ja vaimuni. Läänemaailma mitmetes keeltes tähendab süda nii füüsilist organit kui on metafooriks tunnetele ja intuitsioonile. Inimesed kirjeldavad sageli, et nad kogevad emotsioone nagu rõõm, armastus, valu ja kurbus just südame piirkonnas. Eestlasedki soovivad kogu südamest õnne ja tunnevad südamest kaasa; kui kallimaga läheb tee lahku, siis on me süda murtud; hea inimese kohta ütleme „südamlik“ ja julma kohta „südametu“. Aga süda võib tähistada ka isiksuse keskpunkti või tema olemust. Rääkides millestki enda jaoks väga olulisest, paneb inimene käe reeglina just südamepiirkonnale: „Usu mind, ma tahtsin tõepoolest parimat,“ justkui oleks südames varjul meie aus ja ehe päris-mina.

Teadlased avastasid alles hiljuti seose füüsilise südame ja tundeid tundva südame vahel. Kui uuringutes osalenud tundsid positiivseid emotsioone nagu armastus, kaastunne või tänulikkus, siis oli nende südamerütm ühtlane ja süda kiirgas tugevaid ja harmoonilisi laineid. Seevastu negatiivseid emotsioone nagu hirm, viha ja ärevus tundes oli ekraanil ebaühtlane südamerütm. Süda mõjutab oma rütmiga kõiki organeid, kogu meie keha. Seega, mida rahulikum on su süda, seda mõnusamalt tunneb end ülejäänud keha.

Et süda võib olla võimas emotsionaalse transformatsiooni vahendaja, väidavad ka teadlased. See väide annab lootust inimestele, kellel on depressioon, ärevus ja muud stressiga seotud häired. Muuda oma süda rahulikuks ja su stressiilmingud kaovad! Südame Matemaatika Instituut on loonud võimsad ja lihtsad tehnikad, mida igaüks saab kasutada, et parandada enesetunnet ning mõjutada mõtlemist ja eluhoiakut. Need meetodid aitavad luua ühenduse südame sügavamate kihtidega, suurendavad vaimset selgust, reguleerivad hormoone ja keemilisi reaktsioone ajus. Need meetodid aitavad luua loomulikku mõnutunnet.

Oleme Salasõnas Südame Matemaatika Instituudi tegemisi juba pikka aega jälginud. Meile meeldib nende poolt väljatöötatud praktikate lihtsus ja tõhusus. Et eestlasedki sellest tarkusest osa saaks, lõime väga lihtsa eestikeelse juhendatud meditatsiooni „Tark süda“. Tee seda meditatsiooni iga päev! Vaid 7 minutit ja su süda rahuneb, keha lõdvestub ja enesetunne paraneb.

Kuula katkendit ja osta meelerännak Salasõna e-poest.
See on lihtne ja tõhus praktika stressist vabanemiseks ja sooritusvõime parandamiseks.

Tark süda – MP3

***

Selle artikli inspiratsiooniallikas on: “The Heart – An Agent of Transformation”.

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu