Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Sinu toidus on elu

Autor: | 15.02.2014
Märksõnad: ,

Üks eakas naine oli hiljuti matnud oma abikaasa. Naine leinas, elu veeres vaikselt edasi. Tähtpäeva puhul küpsetas ta oma pere jaoks head ja paremat. Muuhulgas ka neidsamu traditsioonilisi lihapirukaid, mis tal alati väga hästi õnnestusid – krõbedad, parajalt võised ja ohtra täidisega. Pere kogunes, aeti juttu, kinnitati keha. Mitu pereliiget märkas endamisi, et armastatud pirukad ei ole sama maitsega nagu varem. Pirukad olid maitsetud …

Mis selles loos juhtus? Sama kokk, sama retsept, sama tooraine – teine maitse. Miks nii? Kuhu kadus pirukate hea mekk?

***

Magusate kaneelisaiade lõhn teeb tuju heaks. Kodune toit maitseb eriti hästi siis, kui kõht on väga tühi – pärast lööks või nurru. Parajalt täis kõht annab hea tuju. Söök mõjutab meid: me tunneme seda oma keha ja meeltega.
Ka vastupidine väide on tõene: meie mõjutame sööki. Paned rohkem soola, on toit soolasem; lisad vürtsi ja naudid teravaid elamusi. Kuid on veel midagi, mida iga kokk oma toidu sisse paneb. Midagi, mida silmaga ei näe. Söögikunstnik paneb oma loomingusse ka ivakese enda ainulaadset energiat. Toit kannab edasi selle tegija meeleseisundit.

Ökokogukonnas olen maitsnud taimetoitu, mida valmistavad meditatiivses seisundis kokad. Toitu tehakse enamasti vaikuses, pühendades kogu oma tähelepanu hetkes toimuvale protsessile. Aias rääkis toiduks taimi noppiv aednik taimedega pehmel häälel, ahjusuu ees istus naine, kes „aitas koogil küpseda“. Ja tingimata käis söögivalmistamise ja einestamise juurde õnnistamine ja tänupalve. Sellise söögi maitseomaduste iseloomustamiseks jääb sõnadest väheks. Toit oli võrratu!

Sinu toidus on eluenergia, mida saad oma mõtte ja sõna jõuga võimendada. Söögi õnnistamine muudab toidu väärtuslikuks energiaallikaks nii sinu keha kui vaimu jaoks. Oma taotlusega paned toidu sisse häid soove ja mõtteid. Koos söögiga jõuavad need sinu kehasse ja toidavad sind igal tasandil. Ja kindlasti on oluline olla toidu eest tänulik. Proovi! Õnnistatud toit maitseb imeliselt.

***

Mis juhtus lesknaise pirukatega? Ma arvan, et leinakurbuses naine ei pannud oma loomingusse seda rõõmu ja hoolivat tähelepanu, mida oli temas küllaga varem, enne abikaasa surma. Kui ta leiab uuesti üles oma elujõu ja vaimse tasakaalu, küllap siis ka tema maitsvad pirukad taas lauale ilmuvad.

Kuula söögi õnnistamise lugu Salasõna e-poes.

Söögi õnnistamine – MP3

 

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu