Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Mis on meelerännak ja kuidas see meid elus aitab?

Autor: | 15.11.2012
Märksõnad: , , , ,

Oma sisemaailma uurimisele on antud erinevaid nimesid – meditatsioon, mõtlus, mõtisklus, mõlgutus, kontemplatsioon – igaüks neist natuke erineva varjundiga. Salasõna on võtnud kasutusele toreda ja lihtsa eestikeelse sõna „meelerännak“. Meelerännak on praktika, mille käigus sa rändad oma sisemaailmas ja õpid märkama oma keha, mõtteid ja tundeid. Miks on selline märkamine oluline? Sest siis pääsed ligi oma tõelistele annetele ja saad teada oma sügavaimad unistused. Anded ja unistused aga näitavad kätte sinu jaoks õige tee ja aitavad sul teha elus õigeid otsuseid. Nii pole sa teiste inimeste juhtida, vaid sinust saab su oma elu teadlik ja julge looja.

Meelerännak aitab rahustada vaimu ja tulla toime kiirest elutempost tingitud stressiga. Kui vaigistad iga päev oma meele kasvõi 10 minutiks, tuues tähelepanu väliselt maailmalt iseenda sisse, siis märkad õige pea, et suudad hoopis suurema meelerahuga saada hakkama pingelistes suhtetormides ja lahendada keerulisi tööprobleeme. Sa saad rahuliku ja keskendatud meeleseisundi kanda üle kõigesse, mida päeva jooksul ette võtad.

Kui tood tähelepanu välistelt teguritelt iseenda sisse, siis ühtäkki taipad, kui rikas on su sisemaailm, kui palju häid ideid on su sees või kui lihtsalt pääsed ligi lahendustele. See annab tohutult eneseusku ja julgust võtta vastu põnevaid väljakutseid nii tööl kui isiklikus elus. Mis tahes vaimse praktika, s.h. meelerännaku eesmärk ei ole seega uinutav meelerahu ja reaalsusest elevandiluutorni põgenemine, vaid suurem erksus, tõhus toimetulek ja rõõmus meel. Meelerännak muudab su elu paremaks.

Kuidas siis meelerännak käib? Sa võtad endale aega, lülitad välja telefoni ja arvuti, istud vaikuses toolile või põrandale, sulged silmad ja viid tähelepanu enda sisse, aktsepteerides kõike, mis esile kerkib – mõtted, emotsioonid, kehatunded. Kui soovid oma ellu muutust, siis keskendud sellele, mida sa muuta tahad. Erinevatest tehnikatest saad meie kodulehelt lugeda edaspidi.

Meelerännakut on võimalik läbi teha õpetaja juhendamise all, aga sa saad seda teha ka iseseisvalt. Minu iseseisva praktika algus oli väga konarlik. Olin tookord oma eluga teelahkmel – tulin ära palgatöölt ja mul oli üsna ähmane ettekujutus sellest, millega peaksin edaspidi tegelema või kuidas elatist teenima. Kuna olin lõpetanud just rahvusvahelise joogaõpetajate koolituse, siis oli mul mõningane meele uurimise kogemus olemas. Lootsin, et kui matile istun ja silmad sulgen, saan pikemata vastused mu peas tiirlevatele küsimustele. Samuti soovisin leevendust hirmule, et mu raha saab otsa ja ma olen sunnitud tänavale kolima. Parema enesetunde ma tõepoolest sain – olin matilt tõustes enamasti rahulikum ja energilisem, aga konkreetsed vastused andsid ennast pikalt oodata. Jäin siiski endale kindlaks ja nüüd on meelerännakust saanud mu päeva kindel osa. Alustuseks on juhendatud meelerännak kindlasti lihtsam. Just seepärast Salasõna tiim oma meelerännakud lõigi – julgustuseks algajatele ja innustuseks kahtlejatele.

Hea uudis on see, et meelerännak sobib kasutamiseks eelneva ettevalmistuseta – see ei eelda sinult vastava kirjanduse lugemist, teraapias käimist, terminoloogia tundmist ega varasemat mediteerimispraktikat. Võta endale parema elu nimel aega, proovi ja katseta!

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu