Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Kolm põrsakest ja kuri hunt ehk kiirabi stressi puhul

Mäletad muinasjuttu kolmest põrsakesest ja kurjast hundist, kes neid ära süüa tahtis? Sarnane stsenaarium areneb sinu sees siis, kui oled ülemäärase stressi meelevallas. Ärevuse, hirmu, ängistuse ja kurbuse mõtted ja tunded on nagu väikesed põrsad, keda ajab taga vihast, raevust ja verejanust pakatav stressihunt. Pane tähele, et kogu aktsioon toimub sinu enda sees. Sinu võimuses on seda lugu muuta ja oma tunnetusprotsessid jälle turvalisele rajale juhtida.

Inimeste tolerants stressorite suhtes ja reaktsioon ülemäärasele närvipingele on erinev. Mõni muutub väga energiliseks, suisa agressiivseks ning võib käituda üsna arutult. Teine jälle, vastupidi, tõmbub endasse, põeb vaikides ega suuda midagi teha. Piltlikult väljendudes reageerime ülemäärase stressi olukorras energia endasse kammitsemise, loomuliku eluvoolu takistamise ja reaalsusega mittenõustumisega.

Siin on mõned esmaabivõtted, mida saad rakendada, kui pingeseisund süveneb:

Hinga

See esmaklassiline tervendaja on sinuga alati kaasas. Pane oma hingamist tähele ja õpi seda vajadusel reguleerima.

Stressiseisundis keha pingestub, hingamine muutub kiireks ja pinnapealseks, vahel isegi katkendlikuks, see omakorda süvendab negatiivseid kehatundeid. Pingeseisundit lõõgastab sügav hingamine, kus kõht ja rindkere liiguvad hingamisega kaasa ja rõhk on pikal väljahingamisel. Hingamiste vahepeal tee just nii pikk paus kui tundub vajalik. See keha ja meelt puhastav harjutus toimib väga kiiresti.

Puhka

Loodus annab ööpäeva vaheldumisega meile järgimiseks suurpärase mudeli. Pingutusele peab järgnema lõõgastus, et taastada jõuvarud uueks pingutuseks. Selle loomuliku tsükli eiramine ei too head tulemust. Planeeri oma päevi ning võta endale puhkust enne, kui suur väsimus või haigus sind kimbutama tuleb.

Samuti aitab sul ülekoormust vältida oma piiride tundmine. Mõtle selgeks, mis on sinu jaoks tõeliselt oluline ja väärtuslik. Ära võta endale ülemääraseid kohustusi ja ütle õigel ajal „ei“. Sa oled inimene ja sul on piirid – see on loomulik ja eluterve.

Õnnelikel inimestel on madalad ootused elu, enda ja teiste suhtes. Lase latt madalamale ja meenuta maksimalistile iseendas, et „Tehtud!“ on parem kui „Täiuslik!“. Seda, et asi on tehtud, näevad kõik. Seda, et asi on tehtud perfektselt, tead vaid sina.

Liigu

Nagu öeldud, tekib stressis kehasse kammitsetud energia, mis pööritab sinu sees erinevaid mõtteid ja tundeid. Kasuta see energia ära, suuna see õigesse kanalisse – tegevusse ja liikumisse. Liikuvas kehas saavad ringiratast ketravad mõtted oma õige raja leida.

Füüsiline treening vähendab kehas ringlevaid stressihormoone ja käivitab heaolu tekitavate ühendite tulva. Heaolutunnet loovad rütmilised harjutused (tants, kõndimine, jooksmine) ning eriti lõõgastavad on kehale venitusharjutused, mida tehakse joogas.

Suhtle

Seda, kui palju suhtlemist on sinu jaoks piisav, sa tõenäoliselt tead. Kui oled seda tüüpi, keda suhtlemine pigem kurnab, siis võta aega iseendaga olemiseks muusika, raamatu või hoopis käsitöö seltskonnas. Igal juhul tee seda, mida naudid.

Kui aga vajad inimestega suhtlemist nagu hapnikku, siis ära jää üksi ja vajadusel küsi probleemide lahendamisel teistelt abi. Kas mäletad, kuidas kolme põrsakese lugu lõppes? Sõbrad olid koos ja ühendasid nõu ja jõu, nad kavaldasid kurja hundi üle ning naersid, kui paharet metsa jooksis.

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu