Telli Salasõna
sõnumid!
X

Anname teile aeg-ajalt teada uutest lugudest, headest mõtetest ja sõbralikest pakkumistest. Sõnumite tellimiseks saada meile oma e-maili aadress. Soovin tellida uudiskirja:

Armastusest sündinud unelaul

Autor: | 7.01.2015
Märksõnad: ,

Osalesin kolm aastat järjest muusikateraapia koolitusel, esimest korda 2009. aastal. Koolitusel anti ülesanne leida järgmiseks päevaks luuletus või lugu, mida saaks teistele ette laulda. Pole ju keeruline? Aga mina, kes ma ometi pean end kohusetundlikuks inimeseks, unustasin ülesande sootuks. Ehmatus oli päris suur, kui koolitaja teatas, et nüüd alustame lugude esitamisega. „Taevas, tule appi! Mis ma nüüd teen?“ hüüatasin mõttes. Ma ei tahtnud sugugi hooletu näida ja grupile teada anda, et mul pole luuletust ega laulu ega üldse midagi ette valmistatud. Ja taevas tuligi appi.

Mu muusikust õde oli just emale laulu teinud ja seda meenutades mõtlesin kiiruga, et teeks kohapeal laulukese oma kallile lapselapsele. Ma pole luuletaja ega muusik, ma ei laula isegi duši all. Täiskasvanuna olen kriitikat kartmata laulnudki vaid õhtupimedas oma lapselapsele. Temale armastusega mõeldes tekkiski esimene salm ja ma ei tea isegi, kust ka meloodia. Kui esinemisjärjekord minuni jõudis, kandsin laulu ette ja – mis ime! – jäin ka ise rahule. Seda laulujuppi kasutasin hiljem iga kord, kui oli võimalus lapselast magama panna.

Saabus järgmine aasta ja taas muusikateraapia koolitus. Nii uskumatu, kui see ka on, unustasin ka seekord sama ülesande! Tegin kiiruga teise salmi ja ühtlasi teadsin juba ette, et kolmas salm tuleb järgmisel aastal. Nii läkski. Unelaul mu armsale lapselapsele valmis kolme aasta jooksul, kuid kokku panustasin aega vaid 15 minutit. Laulsin laulu Skype´i teel oma õele, kes loo nooti pani. Sellest sai kingitus lapselapse neljandaks sünnipäevaks.

Kuid unelaulu sõnum ei sisaldu minu jaoks laulusõnades, vaid hoopis laulu saamisloos:

  • Igal probleemil on lahendus, alati leidub väljapääs.
  • See, mis halvasti algab, võib väga hästi lõppeda.
  • Kõikide inimeste sees on potentsiaal, mis sobivas olukorras väljendub. Ole vaid üllatustele avatud!
  • Armastusel on loov jõud.

Usun siiralt, et see unelaul kannab neid sõnumeid ridade ja nootide vahel. Olen tänulik „Salasõna“ sõpradele ja Kadi Toomile, kes tegid võimalikuks selle laulu jõudmise paljude kuulajateni.

Kuula loo katkendit

Miks Salasõna?

Me usume sõna jõusse, sest sõna abil väljendame end, suhtleme, mõtleme ja unistame. Sõna salajase väega loome ennast ja elu.

Salasõna juhendatud meditatsioonid ja muusika viivad sind teekonnale sisemaailma, õpetavad sind iseennast tundma ning oma elu iga päev teadlikult ja julgelt looma.
Salasõna praktikatega lood endale head elu.

Kontaktinfo

Salasõna OÜ
Endla 15, Tallinn 10122
Reg. kood 12329314
Swedbank a/a EE282200221055722167
KMKR EE101567015
Tel. +372 52 54 595
info@salasona.eu